top of page

VÁNOČNÍ DORT S PUDINKEM

Brněnské Vánoce jsou konečně tady a spolu s nimi i trhy, bez kterých si vánoční čas už ani nedokážeme představit. A letos poprvé je jejich součástí i náš stánek Vánoční dort s pudinkem, který najdete na Náměstí Svobody.

Jak už sám název napovídá, můžete si u nás pochutnat na jediném Vánočním dortu široko daleko. Anebo si přijít pro věneček či větrník do ruky. Na srdci i na duši vás zahřeje náš neobvyklý horký nápoj, který jsme nazvali Pudirumka. Pokud tedy chcete zjistit, na co všechno se můžete na našem stánku těšit, čtěte dále.

vanocni stanek s cedulí 1_1.jpg
VÁNOČNÍ DORT
S HORKÝM PUDINKEM

Vánoční dort s pudinkem nenajdete nikde jinde v Brně a troufáme si říct, že ani v celém Česku. Vytvořili jsme ho pouze pro letošní Brněnské Vánoce. 

 

Je to tzv. minced pie a najdete v něm kandovanou pomerančovou kůru, višně, a meruňky naložené v kombinaci jablečného moštu a jamajského rumu Appleton Reserva Estate 8y. Pečeme jej na nízkou teplotu 3 hodiny, aby se spolu dobře promíchaly všechny přísady a necháváme ho jeden až dva dny uležet. Pak jej potáhneme marcipánem a polijeme tenkou vrstvou horkého fondánu.

PUDIRUMKA

Pudirumka je náš nejnovější horký nápoj vytvořený speciálně pro vánoční stánek. A proč zrovna tohle jméno? No, to nejdříve do pohárku nalijete vanilkový pudink, přidáte štamprli rumu a zalijete to kávou. Celý dojem pak dotvoříte kandovanou třešní.

VĚTRNÍK I VĚNEČEK
DO RUKY

Větrník nebo Věneček do ruky? Že jste o tom ještě neslyšeli? V našem stánku Vánoční dort s Pudinkem přímo naproti pódiu na Svoboďáku je přesně takto dostanete. Jsou ideální, protože se s nimi snadno můžete procházet po vánočních trzích nebo nákupech.

 ČAJOVÉ PEČIVO

Pokud na vás doléhá předvánoční stres z pečení cukroví nebo nakupovaní dárků, máme pro vás jeden tip. Uvařte si čaj, nebo kávu, usedněte do svého oblíbeného křesla a zavřete oči. Slyšíte to ticho? K dokonalosti už chybí jediné, naše Vanilkové rohlíčky nebo Rumové oříšky.

ADVENT NA SVOBOĎÁKU

Protože se náš stánek nachází přímo naproti pódiu, máme z něj ten úplně nejlepší výhled. Rozhodli jsme se proto, že pro vás v nadcházejících adventních týdnech budeme na našem Facebooku a Instagramu sledovat veškeré kulturní dění, které se na Svoboďáku bude odehrávat.

 

Jednotlivé tipy vám budeme vkládat do stories, které jsme nazvali Advent na Svoboďáku. Věříme, že se vám budou líbit stejně jako nám. 😇🎁🎄🍰

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page