top of page

KRÁLOVSKÁ ZÁBAVA
PRO CELOU RODINU

Již 4. rokem pro vás pečeme koláč, který se dle tradice podává na Tři krále a který v sobě ukrývá malé překvapení. Ten, kdo jej objeví, získá také čestnou korunu. Je to zkrátka královská zábava pro celou rodinu. 

 

Svou objednávku tříkrálového koláče můžete udělat e-mailem nebo také přes objednávkový formulář.   

KRÁL, NEBO KRÁLOVNA?

Počátky tradice tříkrálového koláče, nebo-li francouzského „Galette des Rois“, sahají až do 13. století. Jedná se o klasický recept francouzské kuchyně, který v sobě schovává nejen to nejlepší z cukrářského umění Francie, ale především malé překvapení v podobě figurky, fazole, nebo jiného předmětu, které rozhodne o tom, kdo bude pro tento den králem. 👑

 

Ten, kdo ono překvapení ve své porci koláče objeví, má tu čest nosit celý den korunu a ostatní mají tu „čest“ mu sloužit. A příští rok musí donést koláč on, samozřejmě. Letos je budou v sobě ukrývat limitovanou kolekci ručně dělaných keramických růží. 🌹

Tříkrálový koláč bude k vyzvednutí po předchozí domluvě na všech našich prodejnách a vyzvednout jej bude možné od 6. ledna.

TŘÍKRÁLOVÝ KOLÁČ

Základ našeho Tříkralového koláče tvoří listové těsto, které je plněné tzv. „frangipanem“, jenž se stal esenciální ingrediencí mnoha francouzských koláčů. Jedná se o náplň z jemně mletých mandlí, které ve spojení s vanilkou a třtinovým rumem Republica dodávájí našemu Tříkrálovému koláči jeho nezamenitelnou chuť. Frangipane se následně rovnoměrně rozprostře do koláčového korpusu, a právě v tomto okamžiku je do něj schována ona "fazole" pro krále (v našem případě ručně dělaná keramická růže), než bude zakryta druhým plátem listového těsta. Vršek koláče je pak pokryt tenoučkou vrstvou karamelizovaneho cukru.

Momentálně zde nemáme k zobrazení žádné produkty.

bottom of page